Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-10-28

Jaka wiązanka na Wszystkich Świętych?

1 listopada - Święto Zmarłych

Dzień, w którym odwiedzamy naszych zmarłych bliskich. Każdy z nas chce, aby w tym ważnym dniu ich grób wyglądał wyjątkowo. Ozdabiamy je zniczami i wielobarwnymi kwiatami. Najchętniej wybierane dekoracje na grób to wiązanki z żywych roślin. Nie bez powodu cieszą się popularnością, gdyż są one pięknie prezentującą się na grobie ozdobą, stworzoną z przeróżnego rodzaju kwiatów.

Wiązanki zależnie od naszego upodobania mogą układać się w kształt trójkąta, kwadratu, koła czy serca.

Wybierając takową wiązankę, przykładamy również dużą uwagę do jej kolorystyki.

Najczęściej wybierane stroiki są zazwyczaj stonowane kolorystycznie, zachowując elegancję, ale i wciąż swoją wyrazistość. Biele, błękity, pastelowe kolory kwiatów często są kontrastowane z zielonymi gałązkami i liśćmi.

      

 

Przychodzi więc pytanie, które kwiaty najlepiej nadają się do wiązanki na cmentarz? Kwiaty nagrobne wybieramy nie tylko ze względu na piękno kwiatów, ale przede wszystkim ze względu na trwałość. Kompozycje przygotowane przez nas na Wszystkich Świętych, stworzone są ze starannie dobranych, odpornych na listopadową pogodę roślin. Z najpopularniejszymi tradycyjnie odcieniami bieli, różu czy żółci dominują w takich wiązankach chryzantemy. Świetnie przystosowane są do pierwszych przymrozków, dzięki czemu kwitną długo i obficie , a dodatkowo nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. W wiązankach nagrobnych często możemy spotkać, eleganckie lilie, kolorowe gerbery lub wyjątkowo trwałe cynie. Pięknie wyglądać będą kompozycje z róż w kolorach bieli lub klasycznych czerwonych odcieniach. Ważnym elementem w stroikach jest kontrast z roślinami o ciemniejszych barwach. Rolę taką może spełnić intensywnie zabarwiony wrzos lub irys. Jako uzupełnienie naszej kompozycji idealnie nadadzą się gałązki jodły, świerku, trawy czy kapusty ozdobnej.

Wybór kwiatów, z których możemy wykonać wiązankę na Wszystkich Świętych jest naprawdę duży! Każda z nich jest oryginalna, dzięki czemu w wyjątkowy sposób możemy ozdobić grób Twoich bliskich w tym znaczącym dniu. Jeśli sam nie masz możliwości odwiedzić zmarłych bliskich, dostarczymy za Ciebie wybraną wiązankę na cmentarz na terenie Warszawy i okolic. 

pixel