Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwiaty na Dzień Ojca Warszawa

Dzień Ojca - 23 czerwca 

 

Dzień Taty - kiedy przypada?

 

Dzień Ojca chociaż nie, aż tak popularny jak Dzień Matki to jak najbardziej jest już świętem międzynarodowym, które w Polsce obchodzimy 23 czerwca. Dzień Taty na ten moment jest jeszcze dużo rzadziej obchodzony, niż nawet Dzień Babci czy Dzień Dziadka, jednak z czasem będzie się to zmieniać, ponieważ zmienia się też klasyczny model rodziny, w której ojcowie są głową rodziny, żywicielami domu, nieobecnymi zbytnio w życiu domowym. Coraz częściej ojcowie rezygnują z życia karierowicza na rzecz relacji rodzinnych, dzięki czemu stają się coraz bardziej obecni w życiu rodzinnym. 

 

Skąd wziął się Dzień Ojca?

 

Za początki tego święta uważa się rok 1910, kiedy to w stanie Waszyngton, córka weterana wojny secesyjnej, chciała na wzór Dnia Matki podziękować ojcu za trud włożony w samotne wychowanie jej oraz jej rodzeństwa. Pomysł zyskał uznanie wśród ówczesnej władzy regionalnej, niestety dopiero w roku 1972 ustanowiono oficjalne święto narodowe. W Polsce przyjęło się obdarowywanie Ojców drobnymi prezentami, ale w niektórych krajach, gdzie święto taty obchodzone jest w weekendy, ojcowie mogą spodziewać się także przyjęć na swoją cześć. 

 

Prezent Dzień Ojca Upominek słodkie słodkości          Prezent Dzień Ojca Upominek słodkie słodkości          Prezent Dzień Ojca Upominek słodkie słodkości

 

 

Jaki prezent na Dzień Ojca?

 

 

Monstera Kwiaty Dzień Ojca Warszawa           Succulent Kwiaty na Dzień Ojca Warszawa           Zamioculcas Kwiaty na Dzień Ojca Warszawa

 

 

Kwiaty na Dzień Matki to już tradycja, ale czy tradycją jest również wręczanie kwiatów na Dzień Ojca? Jak najbardziej! Różnią się jedynie rodzaje kwiatów jakie wręczamy. Mamy uwielbiają bukiety róż i tulipany, bukiety w jasnych barwach. Dla Taty polecamy bukiety specjalne jak na przykład kompozycja Dla Niego lub bardzo fajną alternatywą dla bukietów są rośliny doniczkowe, które udekorują każde mieszkanie czy biuro. Dobrym prezentem dla Taty może być też pełen smakowitości kosz upominków, który może zawierać kawę, czekoladę, ciasteczka i wiele innych pyszności.

Polecane

pixel