ZAMÓW KWIATY NA DZIEŃ MATKI - DOSTARCZYMY W NIEDZIELĘ 26 MAJA

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwiaty na pogrzeb Warszawa - wieńce i wiązanki

Kwiaty na pogrzeb — wieniec czy wiązanka?

 

W Polsce i na całym świecie od stuleci obowiązuje zwyczaj żegnania zmarłych pięknymi, bogato zdobionymi kwiatami, ułożonymi w wieńce, wiązanki i kompozycje wszelakich kształtów i rozmiarów. Rodziny oraz bliscy zmarłego ozdabiają podarki szarfami kondolencyjnymi aby dodatkowo złożyć wyrazy współczucia dla rodziny oraz okazać pamięć osobie zmarłej.

 

Jakie kwiaty na pogrzeb?

 

Szeroki wachlarz kompozycji dostępnych na rynku powoduje, że aż trudno zdecydować co będzie dobrym wyborem - Jakie kwiaty wybrać? Jaki kształt wiązanki będzie odpowiedni? 

Kompozycje nagrobne występują najczęściej w postaci okrągłych wieńców, które dekorują miejsce pochówku lub stają w kaplicy podczas mszy świętej. Taką kompozycję również można przyozdobić szarfą kondolencyjną. 

Wieniec z gerberWieniec na zawsze z nami kwiaty na pogrzeb WarszawaWieniec wspomnienie kwiaty na pogrzeb Warszawa

 

 

Wiązanki pogrzebowe coraz częściej przybierają kształt łezki. Taka kompozycja umożliwia łączenie różnych typów kwiatów, w różnych długościach. Najbardziej popularne kwiaty pogrzebowe to oczywiście chryzantemy, ale wśród nich znajdziemy także gerbery, lilie czy goździki. Jednak coraz częściej kwiatami kondolencyjnymi stają się także róże. 

 

Wiązanka Wszyscy Święci kwiaty na pogrzeb WarszawaWiązanka z goździków kwiaty na pogrzeb WarszawaBukiet Kondolencyjny XI kwiaty na pogrzeb Warszawa

 

Czy kolor kwiatów ma znaczenie?

 

Co ciekawe w wielu częściach Europy kwiaty na pogrzeb powinny mieć barwę żółtą, ponieważ uważa się, żę kolor ten oznacza zadumę, smutek i żal związany z pożegnaniem zmarłej osoby. Jednak wybór koloru kompozycji na ostatnie pożegnanie może być dowolny. Wiele osób wybiera kwiaty i kolory zgodne z gustem zmarłego. Na Wszystkich Świętych na cmentarzach można spotkać całą gamę kolorowych kwiatów od tradycyjnych zielono-białych wiązanek, przez czerwono-żółte wieńce, na fioletowych bukietach kończąc. 

W Polsce istnieje tradycja doboru koloru kompozycji w zależności od wieku zmarłego - im starsza osoba tym ciemniejsze kolory kwiatów, zaś w przypadku żegnanych przedwcześnie dzieci i noworodków, przyjęło się wybór jasnych np. białych i kremowych kwiatów.

 

Kwiaty z dostawą na pogrzeb

Często zdarza się, że uroczystość pogrzebowa odbywa się w ciągu tygodnia, w godzinach pracy albo w innym mieście. Ostatnie pożegnanie jakim jest pogrzeb to wyjątkowo ważna chwila, jednak nie zawsze jest możliwość pojawić się na nim osobiście. Kwiaty z dostawą na cmentarz to już stała pozycja w ofercie kwiaciarni internetowych. Również nasza Kwiaciarnia Warszawa doręczy kwiaty kurierem na terenie całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości. 

Polecane

Wieniec "Leśny"

Wieniec "Leśny"

127,00 zł - 194,00 zł
Wieniec "Ostatnia Droga"

Wieniec "Ostatnia Droga"

407,00 zł - 524,00 zł
Wieniec "Wszystkich Świętych"

Wieniec "Wszystkich Świętych"

327,00 zł - 524,00 zł
Wiązanka "Z goździków"

Wiązanka "Z goździków"

87,00 zł - 144,00 zł
Wiązanka "Pamiętam"

Wiązanka "Pamiętam"

217,00 zł - 314,00 zł
Wiązanka "Memento"

Wiązanka "Memento"

217,00 zł - 314,00 zł
Wiązanka "Na zawsze"

Wiązanka "Na zawsze"

167,00 zł - 224,00 zł
Wieniec " Z gerber"

Wieniec " Z gerber"

247,00 zł - 384,00 zł
Bukiet Kondolencyjny II

Bukiet Kondolencyjny II

147,00 zł - 244,00 zł
Bukiet Kondolencyjny XII

Bukiet Kondolencyjny XII

147,00 zł - 214,00 zł
Bukiet Kondolencyjny XIX

Bukiet Kondolencyjny XIX

127,00 zł - 214,00 zł
Wieniec "Na zawsze z Nami"

Wieniec "Na zawsze z Nami"

477,00 zł - 614,00 zł
Wieniec "Wspomnienie"

Wieniec "Wspomnienie"

137,00 zł - 184,00 zł
pixel