Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-20

Kwiaty cięte — co zrobić, aby przedłużyć ich piękno?

Kwiaty cięte — co zrobić, aby przedłużyć ich piękno?

 

Kwiaty cięte to piękna ozdoba w każdym domu. Kiedy kurier kwiatowy dostarcza nam świeżutki bukiet, chcemy, żeby jak najdłużej pozostał właśnie taki. Czy jest sposób, aby jakoś przedłużyć żywotność kwiatów i móc cieszyć się rozwiniętymi pąkami? Jest kilka rzeczy, które powinniśmy zrobić:

 

1. Przed włożeniem do wody

Przed włożeniem kwiatów do wazonu, należy przyciąć łodygi pod kątem, tak aby powierzchnia pobierania wody była jak największa. Ważne, żeby zrobić to ostrym narzędziem, ponieważ zwykłe nożyczki mogą zmiażdżyć łodygi. Następnie pozbywamy się wszystkich liści, które mogą gnić w wodzie. W przypadku róż warto pozbyć się także kolcy. 

 Przycinanie łodyg kwiaty cięte

2. Zadbać o wodę 

Woda do kwiatów ciętych powinna być chłodna, najlepiej przegotowana i odstana. Do wazonu można także włożyć kilka kostek lodu, aby dłużej utrzymać temperaturę. Łodygi muszą być regularnie podcinane, aby stale pobierać wodę, która powinna zakrywać je na 3-5 cm. Aby jeszcze bardziej zwiększyć szansę na przetrwanie kwiatów, wodę należy wymieniać codziennie. 

 Kwiaty cięte w wodzie

3. Odżywianie

 

Bardzo istotnym etapem utrzymania kwiatów ciętych jest odżywianie. Najlepszym i najszybszym sposobem jest dodanie specjalnych odżywek do kwiatów. Jednak są również tak zwane sposoby domowe: aspiryna, kwasek cytrynowy czy szczypta soli. Można też dodać łyżeczkę miodu lub cukier. 

Odżywki do kwiatów ciętych

Polecane

Wazon

Wazon

42,90 zł
pixel