Dostawa kwiatów - cała Polska 36,90 zł - zamów już dzisiaj! - Kurier Poczta Kwiaty 24h

 

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-23

Róże i ich znaczenie

Róże i ich znaczenie

 

Róża przez stulecia nabierała wielu znaczeń — zarówno historycznych, jak i religijnych. Dzisiaj możemy wyróżnić ponad 100 gatunków tych kwiatów. Ponadto róże występują w praktycznie wszystkich kolorach — zapraszamy do lektury na temat znaczenia koloru róży, w naszym następnym wpisie. A to nadal nie wszystko, ponieważ od lat znane są także szerokie właściwości zdrowotne tych kwiatów.

 

Róże w historii

Cofając się do starożytności, róże były dla Egipcjan symbolem Izydy — bogini płodności i opiekunki rodzin. A dla antycznych Greków symbolem Afrodyty — bogini miłości. Rzymianie natomiast obchodzili święto o nazwie Rosaria, które odbywało się na cześć duchów zmarłych, gdzie na groby składano właśnie róże.

Wieniec pogrzebowy z róż Warszawa

 

Od średniowiecza po dziś dzień

 

Patrząc na kolejne lata historii, średniowieczni trubadurzy opisywali piękno róż w swoich pieśniach. Również znani poeci i pisarze umiejscawiali je w powieściach. Zbliżając się coraz bardziej do czasów nowożytnych, czerwona róża początkowo stała się symbolem prostytutek. Następnie była atrybutem Państwa Młodych podczas ożenku. Finalnie klasyczna, czerwona róża stała się symbolem miłości — piękna za sprawą swoich miękkich płatków i cierpienia, które oddają kolce.  

 

 Bukiet 10 róż czerwonych Warszawa    Kosz 50 róż czerwonych Warszawa    Czerwona róża z dostawą Warszawa

 

 

Pełna oferta bukietów róż z dostawą, znajduje się tutaj (KLIK).

pixel